showbird.com is the largest marketplace
for LIVE entertainment of NL en BE
Artists present themselves on our platform
You can book them for your own event
  • check-icon-green-19x24 Lowest price guarantee
  • check-icon-green-19x24 30,000 customers preceded you
  • check-icon-green-19x24 Average customer rating 9.6
  • check-icon-green-19x24 Direct response of the artist himself
  • check-icon-green-19x24 Lowest price guarantee

Illusion - a BZN Tribute

Band , Tribute
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
The artist is residing in Oss

€ 4.900

act price ex 9% VAT

Illusion - a BZN Tribute
Illusion - a BZN Tribute
Illusion - a BZN Tribute
Illusion - a BZN Tribute
Illusion - a BZN Tribute
Illusion - a BZN Tribute

4+ (group) performers

Indoor and outdoor

Band

2 hours

Podium moet minimaal 12 meter breed en 6

NL, EN

Beleef de magie van BZN opnieuw met ILLUSION!
ILLUSION brengt de tijdloze muziek van BZN tot leven met een authentieke sound, sprankelende energie en een onvergetelijke sfeer.
Onze passie is om het publiek mee te nemen op een muzikale reis vol herkenning, plezier en emotie.
Of het nu gaat om een intiem feest, een bruisend festival of een groots evenement – wij zorgen voor een optreden dat iedereen bijblijft.

✨ Authentieke BZN-sound
✨ Professionele muzikanten
✨ Perfect voor ieder evenement
✨ Een avond vol nostalgie en gezelligheid

1966 Een groep vrienden uit Volendam krijgt in 1966 het idee om een rock ‘n’ roll band op te richten, die nog geen naam had.
In het begin bestaat het repertoire voornamelijk uit covers van Cliff Richard en The Shadows, onder aanvoering van sologitarist Cees Tol.
Deze hobby groeide langzaamaan uit tot een steeds serieuzere bezigheid, en worden ook de eerste eigen composities uitgebracht, voornamelijk hardrock nummers.
Alleen voor de naam werd nog altijd geen besluit genomen, en toen ze in de krant ook werden vermeld als “de band zonder naam” besloten ze om maar niet verder te zoeken naar een naam en zo is de afkorting BZN ontstaan.

1976 Ondanks een aantal Top 40 noteringen, lijkt het er na 10 jaar toch op dat het einde van de band in zicht is gekomen.
Zoals bassist Jan Tuyp zelf eens vertelde, om aan te geven hoe slecht het ging met de verdiensten:
“De muizen lagen dood voor de kast”!
En ineens, door een samenloop van omstandigheden komt er weer licht aan het eind van de tunnel wanneer Jan Keizer de drumstokken verruilt voor de microfoon, en de band besluit een compleet andere muzikale weg in te slaan.
Met Jack Veerman op drums en het aantrekken van een zangeres blijkt de compositie Mon Amour, geschreven door Thomas Tol, een schot in de roos te zijn; het is een regelrechte nummer 1 hit!
In de jaren daarna volgt de ene Top 40 hit na de andere en de gouden en platina platen vliegen de bandleden om de oren.
Annie blijkt een ware aanwinst voor de band en haar stem zorgde mede voor de typische sound.
Het repertoire werd vanaf dat moment daarop aangepast, evenals de vele Franstalige nummers die volgden.
Heel even wordt opnieuw gevreesd voor het voortbestaan van de band wanneer Annie Schilder in 1984 besluit om te stoppen als zangeres, en voor haar gezin te kiezen.
De jonge Carola Smit neemt de rol van zangeres over en na haar TV debuut in de Ted de Braak Show met het nummer “If I say the words” -dat al lang daarvoor in het geheim was opgenomen - is het ijs meteen gebroken en wordt Carola door de fans en het publiek volledig omarmd.
Ze heeft tot en met het allerlaatste afscheidsconcert in 2007 deel uit gemaakt van de band.
Ook sloeg de bandleden de schrik om het hart toen Carola een herseninfarct kreeg, maar na enkele maanden revalidatie herstelde zij hiervan en was ze weer op het podium te zien.

1986 Ter gelegenheid van hun 20 jarige bestaan werd in 1986 voor een publiek van 40.000 toeschouwers een jubileum optreden gegeven in Volendam en werd dit historische optreden geregistreerd op Dubbel Elpee en CD.

Slechts een paar jaar later leerden Hennie & Jane elkaar kennen door de liedjes van BZN te zingen tijdens de jamsessies in het café van Hennie’s ouders.
En gedurende al die jaren dat ze samen zijn en in verschillende bandjes hebben gespeeld, heeft de muziek van BZN, in het bijzonder de nummers van deze live CD, altijd als een rode draad door hun leven gelopen.
Daarom hebben zij nu het plan gevat om met lokale muzikanten deze show uit te gaan voeren.
Gedreven door enthousiasme is het eindelijk gelukt om deze uitdaging aan te gaan met Hennie die in de huid van Jan Keizer kruipt, en Jane die de rol van frontzangeres Annie Schilder/Carola Smit voor haar rekening neemt.

De begeleidingsband bestaat uit: Aldwin van der Voort (drums, backing vocals), Guus Mul (basgitaar, backing vocals), Harrie van de Oetelaar (sologitaar), Ben Rutjes (keyboards en accordeon), Henri van der Helm (piano en synthesizer) en John Lubbers (akoestische gitaar, percussie en backing vocals).

Voor de fans die dit jubileum concert van BZN in 1986 niet live hebben mogen aanschouwen, niet getreurd !
We gaan met Illusion - a BZN Tribute, alles uit de kast halen deze show te evenaren en het publiek te trakteren op een onvergetelijke uitvoering, waarbij meegezongen en gedanst mag worden !
Naast natuurlijk “MON AMOUR” komen alle grote hits zoals “PEARLYDUMM”, “ROCKIN’ THE TROLLS”, “JUST AN ILLUSION”, “WALTZING MARIA”, “LA FRANCE”, “THE OLD CALAHAN” allemaal aan bod.
Uiteraard komen ook enkele hits uit de jaren 90 voorbij zoals “EL CORDOBES” en “WHEELS ON FIRE ”, en maken we ook nog even een sprong terug in de tijd naar hoe het allemaal begon in 1966 met het rocknummer “SWEET SILVER ANNIE”.

Repertoire

Artist plays:
Covers
A selection of songs artist can play:
BZN
Chanson d'amour
BZN
Mon amour
BZN
Just An Illusion
BZN
Rain Rain
BZN
Twilight
BZN
Run Away Home
BZN
Sweet Silver Anny
BZN
Rockin' The Trolls
BZN
Blue Eyes
BZN
Lady McCorey
BZN
La saison Francaise
BZN
If I Say The Words
Do you have a question or wish regarding the repertoire? Mention it in your request.

Reviews

 

Hire or book Illusion - a BZN Tribute is best done here via Showbird.
This act is suitable for event types:
You have 1-on-1 contact with the artist
or his/her personal manager.
Do you have a question about this act?
Pose it in your request for the artist.

The artist is residing in Oss

Make a non-binding request for this act

€ 4.900,-

act price ex 9% VAT

The request is non-committal.
Artist will respond with question/proposal.
After that, you can complete the booking.

Artist responds normally within 4 hour

Make a non-binding request

 

Artist responds normally within 4 hour.
REQUEST ACT